Podrobnosti dogodka

in Planinski krožek OŠ Šentjanž

vabimo na

ORIENTACIJSKI POHOD V BLIŽINO CŠOD-ja nad MEŽICO (rudniki svinca)- PECA

v soboto, 9. novembra 2019.

ZBOR: Zberemo se ob 9.00 na parkirišču pred hotelom Korošica v Otiškem Vrhu.

OPREMA: Primerna pohodna oprema, topla oblačila, rokavice, kapa, vetrovka, dežnik.

HRANA: Iz nahrbtnika.

OPIS POTI: Z avtomobili se bomo odpeljali do Mežice. Na koncu Mežice bomo krenili desno v smeri nekdanjega gostišča Edelvajs. Tam je danes Center za šolske in obšolske dejavnosti. Zaposleni na CŠOD-ju so izdelali orientacijsko pot (doživljajsko učenje na prostem) po zgodovini mežiških knapov. Na poti si bomo pomagali z računalniško tehnologijo, ki nam bo pomagala iskati skrite kotičke naše narave, zgodovine rudarjenja in načina življenja pred več sto leti. Na poti bomo premagovali ovire, reševali vprašanja, zbirali značke in tako tekmovali med skupinami.

Pot ni zahtevna in samo iskanje skritih točk traja 1-2 uri, odvisno, kako hitra in iznajdljiva bo skupina.

Več o aplikaciji, ki nam bo pomagala med pohodom pa si lahko pogledate na internetni strani https://www.youtube.com/watch?v=1oC11Dhv1Ew, kjer dobite tudi podatke, kako si aplikacijo lahko brezplačno naložite na svoje pametne telefone.

Prijave zbiramo do četrtka 7. 11. 2019 mentorice:

• na OŠ Dravograd: Franja Drevenšek Šmon in Nataša Kovše
  • na OŠ Šentjanž pri Dravogradu: Zdenka Krajnik in Mateja Petek