V četrtek, 6. 6. 2024, smo se četrtošolci v okviru predmeta družba odpravili na poučen ogled Dvorca Bukovje. Ob prihodu smo se sprehodili skozi park ter opazovali naravno dediščino našega kraja. Po predstavitvenem filmu o občini Dravograd smo se podali na ogled prostorov, ki so v dvorcu. Navdušeni smo bili nad razkošnimi in prostornimi sobanami s čudovitim baročnim pohištvom. Še posebej zanimiva izkušnja je bila, ko smo si lahko nadeli viteško majico, katera je bila precej težka, saj je bila narejena iz kovine. Preden smo dvorec zapustili smo si ogledali še posnetke osamosvojitvene vojne iz leta 1991, ko so se na območju naše občine zoperstavili tujim vojakom, kateri so želeli preprečiti, da bi naša država postala samostojna. V bližini dvorca smo si ogledali še vojaške postelje, čelade, orožje ter staro bukvarno. Za zanimivo vodenje ter predstavitev kulturne dediščine in življenja na dvorcu nekoč se zahvaljujemo JSKD Dravograd. 

Nato nas je pot vodila še k gospodu Hermanu Jeseničniku. Prijazno nas je povabil v svoje prostore, ki je prava zakladnica starin. Tam nas je najbolj navdušila zbirka 450 porcelastih punčk. Zanimive pa si bile tudi zbirke svečnikov, čajnikov, slik, gobelinov in drugih starin. Za prisrčen sprejem in pogostitev se zahvaljujemo tudi gospodu Hermanu Jeseničniku. 

Učenci so bili zelo veseli ekskurzije, saj so povedali, da si bodo v šoli pridobljeno znanje lažje zapomnili.

 

Zapisali: Kristina Prikeržnik Vrhovnik in Tatjana Čevnik

Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1