V torek, 7. 5. 2024, smo se z učenci 2. in 3. razreda odpravili na zaključno ekskurzijo v Velenje. Ogledali smo si Velenjski grad, in sicer afriško zbirko Františka Foita, ki je postavljena na ogled v štirih prostorih na gradu. Učenci so bili navdušeni nad vsemi razstavljenimi maskami in predmeti, ki jih je Foit zbral v času bivanja v Afriki. Prisluhnili so tudi maroški pravljici, ki jo je zelo doživeto pripovedovala uslužbenka in zaplesali afriški obredni ples. Po ogledu afriške zbirke so sledile delavnice, kjer si je vsak učenec izdelal masko, preprosto verižico in obesek. Na koncu smo si ogledali še razstavo Mastodonti, kjer je poustvarjen prazgodovinski gozd z maketo mastodonta v naravni velikosti. Tako so se učenci za nekaj trenutkov vrnili v preteklost, kjer je bilo v naravi slišati samo ptičje petje in zvoki mastodontov.

 

Mateja Grilc in Jasmina Rotovnik

Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1