Tudi v tem šolskem letu so učenci naše šole z literarnimi in likovnimi prispevki ter z animiranim filmom sodelovali na natečaju »Naravne in druge nesreče – Požar v naravi«, ki ga vsako leto razpiše Uprava RS za zaščito in reševanje, Izpostava Slovenj Gradec.

Na natečaju je sodelovalo 246 otrok in 52 mentorjev iz koroških vrtcev in osnovnih šol. Člani komisij za izbor posameznih del so med prispelimi izdelki (231 likovnih del, 32 literarnih del in 1 film) izbrali najboljše v posameznih kategorijah in jih nagradili.

Med nagrajenci je bilo kar 11 učencev naše šole, in sicer:

a) Na likovnem področju

 • Nika Kulčar, 1. b
 • Ema Kac, 4. b

b) Na literarnem področju

 • Neža Laznik, 4. a
 • Vito Krajnc, 4. b
 • Gaja Kogelnik, 4. b
 • Ines Tomažič, 6.
 • Lin Hudernik, 8.
 • Gal Krajnc, 9

c) Področje filma

 • Urška Bukovc, 8.
 • Alya Pokržnik, 8.
 • Ažbe Vrhovnik, 8.

Nagrajeni učenci so se v torek, 16. aprila 2024, skupaj z mentorji udeležili zaključne prireditve, ki je bila tokrat v OŠ Juričevega Drejčka na Ravnah.

Učenci gostujoče šole so pripravili izredno zanimiv kulturni program, g. Alan Matijevič in ga. Nada Jeseničnik Krajnc pa sta nagrajenim učencem podelila priznanja in praktične nagrade. Programu je sledila skromna pogostitev. Predstavitev Gasilskega društva Ravne na Koroškem pa je, žal, zaradi slabega vremena tokrat odpadla.

Čestitke nagrajenim učencem in njihovim mentoricam!

Lilijana Ladra

Skupno 92 obiskov, današnjih obiskov 1