V petek, 22. 3. 2024, smo z učenci 2. razreda in Petro Ozanič, izvajalko vzgoje za ustno zdravje ZD Dravograd, obeležili svetovni dan ustnega zdravja. Učenci so skupaj s Petro ponovili tehniko pravilnega umivanja zob in zobe želirali. Nato so sledile delavnice. V prvi delavnici so učenci natančno pobarvali risbico deklice oz. dečka in s fižolčki oblikovali mlečne zobke. V drugi delavnici so ponovili, kakšna prehrana in pijača je za njihove zobe zdrava oziroma, kaj njihovim zobem škoduje. Tako sta nastala zdrav „vesel‟ zobek in nezdrav „žalosten‟ zobek. Izdelali so tudi model ustne votline z zobovjem in velikansko zobno ščetko. Ob zaključku delavnic, so se učenci lahko fotografirali ob modelu zoba – selfi zobek. Izdelke smo razstavili na hodniku pred našo učilnico.

Mateja Grilc

 

 

Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1