Spominski planinski pohod k Medvedu, ki je potekal v soboto, 27. januarja, je organiziralo Združenje borcev za vrednote NOB Dravograd. K sodelovanju so povabili Osnovno šolo Neznanih talcev Dravograd, Osnovno šolo Šentjanž pri Dravogradu in Planinsko društvo Dravograd.

Pohodniki smo se v Šentjanžu zbrali pred Domom borcev, kjer smo počakali pohodnike, ki so prišli iz Dravograda. V lepem sončnem vremenu smo se skupaj odpravili iz Šentjanža po cesti proti Kronski gori. Zraven so šli tudi zastavonoše, gasilci, policisti in veterani. Po Lambizerjevem grabnu smo šli mimo Dolanca in prišli do Gnamuža, kjer smo se ustavili za čaj in sokove. Po krajšem postanku smo potem pot nadaljevali po gozdni poti do kmetije Medved.

Tam  je bila proslava v spomin na poboj partizanov v 2. svetovni vojni. Poleg nas pohodnikov so bili na prireditvi še predstavniki društev, ravnatelj naše šole in tudi župan Občine Dravograd. Vse prisotne so lepo pogostili z malico in toplim čajem.

Po prireditvi in druženju smo se pohodniki zbrali in se po isti poti vrnili nazaj v Šentjanž.

Meni je bil ta pohod zelo zanimiv.

Miha Založnik, 5. b

Mateja Petek

Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1