“V času, ko se uporaba digitalnih orodij za pisanje povečuje, je pisanje z roko še kako pomembna veščina, ki ima številne koristi za naš um, ustvarjalnost in čustveno izražanje. Namen Tedna pisanja z roko 2024 je ozaveščanje in spodbujanje pisanja z roko, saj je še vedno nepogrešljivo pri podpisovanju dokumentov, nosi osebno noto z našo neponovljivo pisavo, povečuje koncentracijo in ustvarja trajne zapise … Le s pisanjem z roko bomo ohranjali tudi motorično spretnost. Več znaš, več veljaš! Učenci, ki pišejo z roko, pišejo spise hitreje, imajo večjo vztrajnost, več idej in dolgotrajnejšo pozornost.”

Tako menijo v društvu RADI PIŠEMO Z ROKO in nas vsako leto, oz. letos že devetič povabijo k sodelovanju. Učenci na kos papirja napišejo lepo misel, nekaj o sebi, o svojih hobijih, družini, prijateljih, … Papir potem pritrdimo na steno in nastane pisan zid ročno napisanih sporočil, ob katerih se vsak z zanimanem ustavi in jih prebira.

Učenci 3. r pa so izdelali kar svoj plakat, na katerega so zapisali svoje misli.

                                              Koordinatorica Marinka Vožič

Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1