V četrtek, 1. februarja 2024, smo si  učenci od 1. do 5. razreda imeli skupni kulturni dan. Ogledali smo si gledališko predstavo HEIDI, v izvedbi gledališke skupine  SLG Celje.

Pred odhodom smo si pogledali nekaj insertov s predstave in se seznanili s sicer precej znano vsebino:

Osirotela deklica Heidi pride iz mesta živet k dedku v Alpe. Komaj se dobro navadi in vzljubi življenje v planinah, jo skrbnica teta Deta odpelje nazaj v mesto k bogati družini za družabnico bolehni deklici Klari. Dekleti se spoprijateljita, kljub temu pa se Heidi toži po planini, dedku in prijatelju Petru. Zato jo Klarina babica pošlje nazaj . Klara pride k Heidi na počitnice in tam tudi  ozdravi.

Učenci so se poučili tudi o obnašanju in pravilih v gledališču, nato pa se polni pričakovanj odpeljali v Celje. Predstava je trajala sedemdeset minut, vendar smo ob čudoviti sceni, odličnem petju in igri nastopajočih pozabili na čas in v predstavi neizmerno uživali.

Polni lepih vtisov smo se vrnili v šolo, veseli, da smo na tako zelo lep način obeležili prihajajoči kulturni praznik.

 Marinka Vožič in učiteljice RP

Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1