V četrtek, 23.11. 2023, se nas je pet učencev iz osmega in devetega razreda v okviru dela z nadarjenimi učenci skupaj s svetovalno delavko, Suzano Kranjec Lebič, podalo na Šolski center Slovenj Gradec, kjer smo se udeležili kulinarične delavnice.

Naš kulinarično obarvan dan se je začel ob 8.30, ko smo se odpravili izpred šole proti Slovenj Gradcu. Ob 9.00 smo se razdelili po skupinah in začeli s kuhanjem. Pripravili smo veliko različnih jedi. Naredili smo sladice iz maskarponejeve kreme in spekli božične piškote ter jih okrasili.

Seveda pa nismo pripravljali samo sladic in smo kot glavne jedi pripravili mini takose, pica polžke, kruhke s tuninim namazom … Lahko smo tudi flambirali palačinke.

Na koncu smo udeleženci te delavnice pripravljene jedi tudi pojedli in se še malo podružili, nato pa smo se polni lepih vtisov odpravili proti domu.

Jure Širnik, 9. r

Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1