V torek, 10. oktobra, smo na šoli obeležili svetovni dan duševnega zdravja. Pripravili smo kratko radijsko oddajo in nekaj aktivnosti. Želeli smo spomniti, da je duševno zdravje enako pomembno kot fizično in da lahko zanj veliko storimo predvsem sami. Potruditi se moramo, da mislimo dobre misli, da ustvarjamo dobre odnose, iskrena prijateljstva in da znamo poskrbeti drug za drugega, ko naletimo na težave.

Na vstopu v šolo so učence zjutraj pričakale spodbudne misli, naj vedno verjamejo vase, si zaupajo in pogumno stopajo po vseh poteh svojega življenja.

Pripravili smo kotiček, s katerim smo želeli poudariti in deliti skrb za duševno zdravje. Učenci, predstavniki razredov kluba Zdrave šole, so med odmori vabili učence, naj zapišejo in delijo svoj življenjski moto. Pripravili smo tudi mavrične listke z vrednotami, ki so učence in učenke nagovarjale k dobrim mislim in dejanjem. Izbrali so lahko tistega, ki jih je nagovoril in se za to trudili skozi cel dan.

Pa da ne bomo ostali samo pri enem dnevu, bodimo takšni vsak dan! Lepo skrbimo zase in za druge.

Vodja Zdrave šole Mateja Petek

Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1