Na dan, ko obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja, smo se učenci 4. a in 4. b razreda z učiteljicama Kristino in Tatjano odpravili na zanimiv, drugačen športni dan – kolesarjenje. Ker še nimamo kolesarskega izpita, smo za uresničitev tega športnega dne, potrebovali kar nekaj spremljevalcev. Za pomoč smo takoj prosili naše starše in stare starše, ki so se z veseljem odzvali na naše prošnje. Prišlo jih je kar štirinajst. Da smo še dodatno poskrbeli za varnost, ter da je vse potekalo kot mora, sta nas spremljala še policist g. Bojan Donko ter predstavnik AMZS g. Jože Verdinek. Čeprav je bilo jutro še precej megleno, nas le-to sploh ni motilo, saj smo bili vsi v veselem pričakovanju. Pred odhodom nas je policist še enkrat opozoril na najpomembnejša pravila, ki jih moramo kot kolesarji upoštevati na poti do našega cilja. Nato smo se v dolgi koloni odpravili na pot po kolesarski stezi, ki vodi do Slovenj Gradca. Kar hitro smo prispeli do Dvorca Rotenturn, ki stoji na robu mestnega jedra. Zadovoljni, da nam je prvi del naše poti uspel brez večjih težav, smo tu parkirali kolesa, ter se peš odpravili skozi mesto na sladko presenečenje – sladoled. Po okrepčilu nas je čakala še pot nazaj. Kot bi mignil smo bili na cilju. Prijetno utrujeni in zadovoljni, da smo se vsi varno vrnili, smo se ob koncu zahvalili vsem spremljevalcem. Bili smo ponosni, saj smo na naši poti preizkusili tudi kako spretni in samostojni smo na svojih kolesih.

Dan je bil res čudovit. Hkrati pa smo s tem, ko smo bili na kolesu, v naravi, sproščeni in smo uživali, nekaj dobrega storili tudi za svoje zdravje. Počutili smo se odlično, polni energije ter veseli, da smo bili skupaj s svojimi prijatelji. Želimo si še več takšnih druženj.

Učiteljici Kristina in Tatjana.

 

1-12

Slika 1 of 19

Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1