Od 1. novembra 2022 je osnovnim šolam (tretja triada) in srednjim šolam omogočena uporaba brezplačne platforme sBiblos, preko katere si lahko učenci in dijaki izposojajo e-knjige za domače branje. Ta platforma je povezana s sistemom COBISS (slovenski javni online knjižnični informacijski sistem), zato je uporaba le-te omogočena samo tistim šolam, ki imajo svoje knjižnice vključene v sistem Cobiss.

Ker je naša šola že dve leti vključena v sistem COBISS, lahko to platformo uporabljajo tudi naši učenci 7., 8. in 9. razreda. Tako uvajamo e-knjige v šolske knjižnice z uporabo sBiblosa.

V lanskem šolskem letu smo s tem načinom izposoje e-knjig seznanili učence zadnje triade, ki smo jim dodelili potrebna gesla za dostop, letos smo o tem podučili še letošnje sedmošolce, z osmošolci in devetošolci pa smo ponovili način prijave v sBiblos in način izposoje e-knjige v omenjeni platformi.

Od 1. 1. 202 deluje tudi prijava z AAI, ki omogoča enostavnejši način prijave v sBiblos: https://www.sbiblos.si/

                                                                                            Prijava preko AAI                       

                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Kako deluje

Lilijana Ladra

Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1