Čira čara in počitnice so pomahale v slovo. Za šolarje (verjetno za večino) je to slovo grooza, nočna mora, … za nekatere pa komaj pričakovani dan. Le kdo se veseli šole, boste vprašali. Tistim majhnim otrokom, še nekaj mesecev nazaj, malčkom v vrtcih, pa so bile počitnice predolge. Komaj so čakali, da bodo šli v ta pravo ŠOLO. List na koledarju se je končno obrnil in na koledarju se je pokazal dolgo pričakovani petek, prvi šolski dan. Ura še ni do dobra odbila štiri popoldan, ko se je jedilnica šole napolnila do zadnjega kotička. V prvi vrsti so sedeli bodoči policisti, učiteljice, vzgojiteljice, avtomehaniki, vulkanologi, zdravniki, frizerke, motoristi, tetovirke, učitelji jahanja, … Ja, res je, to so mi sami povedali. So naša prihodnost in zaupali so nam, da od nas pričakuje, da jih naučimo pisati, brati in računati. Pričarali smo jim čarobni prvi šolski dan, kjer so izvedeli recept za čarobni napoj, ples in urok: »Jaz sem pravi frajer! In moj prvi šolski dan bo zakon!«, s katerimi so se naučili odganjati strah in pričarati čarobni dan. Čarobni prvi šolski dan so zaključili s slastno torto naših šolskih kuharic. V ponedeljek je trideset prvošolcev pogumno čakalo na prve šolske ure in z igrivimi, radovednimi očmi zrlo v svojo novo prihodnost.

Želimo jim radovedno, ustvarjalno in uspešno šolsko pot.  

Učiteljice 1. razreda

SPOMINI NA ČAROBNI PRVI ŠOLSKI DAN

Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1