V torek, 23. 5. 2023 smo se tretješolci odpravili v Dravograd. Najprej smo obiskali Knjižnico Dravograd, kjer so nas sprejele prijazne knjižničarke. Razkazale so nam knjižnico in predstavile njeno delovanje. Nato smo prebrali zanimivo knjigo Lev v knjižnici in za konec rešili še zabaven nagradni kviz.

Iz knjižnice smo se peš odpravili skozi mestno jedro do občine, kjer ima sedež Rdeči križ. Sekretarka Irena nam je predstavila delo te pomembne humanitarne organizacije. Nato nam je pokazala še osnove oživljanja, umetno dihanje na lutki in delovanje defibrilatorja.  Nekateri učenci pa so se odločili, da se bodo simbolično včlanili v društvo RK.

Obe ustanovi smo zapustili polni lepih vtisov in polni novih znanj. Nekateri pa se bomo vanju zagotovo še vračali, v knjižnico kot bralci, na RK pa  kot mladi prostovoljci, vedno pripravljeni pomagati.

Razredničarki 3.a in b Jasmina in Marinka

Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1