V torek, 11. 4. 2023, so učenci od 1. do 6. razreda naše šole obiskali glasbeni dom Pihalnega orkestra Šentjanž. Godbeniki so jih pričakali v veliki dvorani, kjer izvajajo vaje in kjer po besedah dirigenta, prof. Miha Šrimpfa, nastajajo nove melodije in potekajo priprave na različne nastope in koncerte.

Učence so najprej pozdravili z uvodno skladbo, nato pa so jih razdelili v dve skupini. Prva skupina je ostala v dvorani in spoznala orkester (zasedbe oz. sekcije), delo dirigenta in tolkala. Skupaj z orkestrom so lahko tudi zaigrali na manjše inštrumente in se preizkusili v vlogi dirigenta.

Druga skupina je odšla v zgornje prostore, kjer sta jih sprejela učitelja in jih spoznala s pihali (klarinetom in različnimi saksofoni) in trobili (trobento, baritonom, pozavno in rogom). Učenci so poskusili zaigrati tudi sami. Skupini sta se nato zamenjali. Po končani predstavitvi so učence povabili še v spodnji prostor, kjer jih je čakala naloga in sladka pogostitev pred odhodom nazaj v šolo.

V družbi z glasbeniki so učenci neizmerno uživali.

Posnetek prvošolcev.

Posnetek četrtošolcev.

                                                                                       Kristina Prikeržnik Vrhovnik  

Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1