V četrtek, 28. marca 2023,  je na naši šoli potekal tehniški dan za osmošolce, z naslovom Robotika in elektronika. Obiskali so nas profesorji in dijaki Srednje šole Ravne na Koroškem. S sošolci in sošolkami smo bili razdeljeni v štiri skupine, v okviru katerih smo vsako uro zamenjali delavnico. Vse delavnice so bile zelo zanimive, dijaki, ki so vodili delavnice, pa so bili zelo prijazni. Spoznali smo veliko novih stvari, v katerih smo se lahko tudi preizkusili. Spoznali smo lego robota, ki je znal sestaviti rubikovo kocko, se preizkusili v programiranju, spoznali in preizkusili smo sestaviti različna električna vezja, sestavljali smo dvigalko … Tehniški dan smo zaključili s predstavitvijo Srednje šole Ravne in ogledom videoposnetkov, v katerih so nam predstavili različne smeri izobraževanja, ki jih ponujajo in med katerimi se bomo že drugo šolsko leto odločali pri vpisu v srednjo šolo. 

Julija Lampret, Tia Zajamšek, Janja Rotovnik

Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1