Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje ter Javna agencija za knjigo so podprli pobudo Evropske komisije in tako smo se 27. 3. 2023 prvič pridružili praznovanju dneva evropskih avtorjev.

S praznovanjem tega dne želijo mlajše generacije dodatno spodbuditi k odkrivanju in branju literature evropskih avtorjev ter jih ozaveščati, kako pomembno je branje kvalitetne literature za celosten razvoj osebnosti.

Na naši šoli smo ta dan obeležili z ‘bralnim maratonom‘, in sicer tako, da so učitelji na začetku vsake učne ure učencem 5 do 10 minut brali iz knjige, ki jo je za vsak razred posebej izbrala knjižničarka.

Tako majhni kot malo večji so z zanimanjem prisluhnili. Mogoče bodo prav zaradi tega bralnega dogodka danes zavili v knjižnico in si izposodili knjigo za popoldansko branje.

 

Lilijana Ladra

Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1