Mesec december je tudi na naši šoli še posebej prazničen in poln zanimivih dogodkov. Eden takih je bil tudi kulturni dan za učence od 1. do 5. razreda. V četrtek, 15. 12. 2022, smo se odpeljali v Maribor, kjer smo si najprej ogledali praznično okrašene ulice, kjer je že bilo čutiti praznični utrip. Po kratkem ogledu mesta smo odšli v Slovensko narodno gledališče. Za nekatere je bil že sam vstop v to stavbo nekaj posebnega, veličastnega. Tu nas je najprej pričakal velik Hrestač, ob katerem smo se tudi fotografirali.

Ko smo se namestili v dvorani, smo z zanimanjem opazovali velik oder ter polni pričakovanj čakali na začetek baletne pravljice Hrestač. Božična zgodba, čudovita glasba, čarobna scena in odlični baletni plesalci, oblečeni v čudovite kostume, so nas takoj popeljali v nek drug čas ter nam še dodatno pričarali decembrsko, praznično vzdušje. V dveh urah, ki sta kar prehitro minili, smo zares uživali ter se polni vtisov odpravili proti domu. Ta božična pravljica pa nas bo še dolgo navdihovala s skrivnostmi božičnega časa.

Tatjana Čevnik

Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1