V torek, 29. 11. 2022, smo z učenci 8. razreda obiskali mesto Slovenj Gradec.  

Najprej so nas prijazno sprejeli na Fakulteti za tehnologijo polimerov. Na zanimivem uvodnem predavanju, podprtim z interaktivnim sodelovanjem (menti meter …), smo spoznali, s čim se ukvarjajo, kaj so polimeri in kakšni so pozitivni in negativni vplivi plastike na okolje. Potem smo si v dveh skupinah ogledali prostore fakultete in se kot laboranti preizkusili v njihovem laboratorij, kjer smo samostojno sintetizirali (izdelali) svoj najlon.  

Drugi del naravoslovnega dne je potekal na Gimnaziji Slovenj Gradec, kjer so nas sprejeli dijaki in nam več povedali o znamenitostih mestnega jedra in pomembnih ustanovah mesta. Skupaj smo rešili tudi delovni list, ki nas je s pomočjo telefonov in bralcev črtnih kod pripeljal do pravilnih odgovorov. Da pa ni bilo vse samo slišano in zapisano na papirju, so nam mesto tudi razkazali. 

Tako smo preživeli pester dan, ki nam je odprl nova obzorja in mogoče tudi komu olajšal odločitev, kje nadaljevati šolanje.  

 

Besedilo pripravil: učitelj Blaž  

 

Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1