V tednu od 24.10.2022 do 28.10.2022 je tudi naša šola gostila TOM nahrbtnik in se tako pridružila akciji TOM POTUJE, OTROKE OBISKUJE.

Izvedli smo razredne ure in učencem predstavili pomembne informacije. Vsako razredno uro pa smo zaključili z izborom najboljše pesmi, ki predstavlja slogan “ODGOVOR JE POGOVOR”.

TOM telefon je edini splošni telefon za otroke in mladostnike v Sloveniji, kar pomeni, da se lahko s svetovalci TOMa pogovarjamo o čemerkoli želimo. Pogovor je anonimen, zaupen in brezplačen. Na voljo so nam preko treh različnih kanalov:
– TELEFONA: njihova telefonska številka 116 111 je dosegljiva vsak dan od 12-20h, tudi med vikendi in prazniki.
– E-POŠTE: na tom@zpms.si
– SPLETNE KLEPETALNICE: najdemo jo na spletni strani TOM telefona, v spodnjem desnem kotu, kjer je oranžni oblaček.

Za zaključek še pesem naših petošolcev:

POČUTI SE DOBRO

Če se ti kaj zgodi,
pokliči TOM telefon,
preden se zdani.
Kdo ali kdaj pomaga ti,
važno ni,
ker so prijatelji.

Ko si užaljen in premamljen,
pomaga ti, da bolje si,
če s prijatelji v stiku si.

Ni težave, če ni problema,
težava ni problem, če okreva.

Družina mi pomaga v zmotah in napakah.
Če mi je hudo, je prav težko.

Zdaj bolje bo, da skupaj stopimo
in si pomagamo.

Pokliči TOM telefon! Javijo se vsi, ko pokličeš ti! Le zapomni si, pomagajo ti z nasveti in pozitivkami. Na 116 111 pravi so prijatelji.

Vesna Turičnik