V tednu med 19. 9. in 23. 9. 2022 so se učenci 9. in 8. razreda odpravili na naravoslovni tabor na Pernice. Glavni namen tridnevnega tabora je bil povezovanje z naravo, poskrbeti sam zase, spoznati nove obraze in seveda vključiti veliko gibanja.

Vreme nam je bilo zelo naklonjeno in izvedli smo lahko vse načrtovane aktivosti. Spoznavali smo osnove prve pomoči, se družili z učenci Osnovne šole Muta, se smejali ob zabavnih igrah, risali strip in izdelali glasbeno podlago za zgodbo, spoznavali okoliške gozdne poti, sami skrbeli za toplo vodo, čiste in ogrevane prostore ter seveda vsak večer zakurili taborniški ogenj, ob katerem smo se družili s svojimi sošolci.

Čas v taboru je hitro minil in kot bi trenil, je napočil čas za povratek v dolino.