Podrobnosti dogodka

• Datum:

Beseda mati ni le beseda.

Beseda mati je neskončnost.

Pomeni mogočno drevo, njegove

zgubane veje in mehke, zelene liste.

Beseda mati je ustvarjena, da objema svet.

Mati pripoveduje pravljice majhnemu semenu

in zre v oči bodočnosti.

V torek, 28. 3. 2017, smo osmošolci v jedilnici šole pripravili prireditev za naše mame ob njihovem prazniku – materinskem dnevu. S tem smo se jim želeli vsaj malo zahvaliti za vso njihovo skrb, ljubezen in dobroto.

Prireditev je bila predvsem glasbeno obarvana, saj je v razredu veliko učencev, ki igrajo na različne inštrumente. Glasbene točke pa smo dopolnili s plesom ter z zgovornimi deklamacijami in mislimi o mamah, s pomočjo katerih smo povedali vse tisto lépo, kar jim želimo povedati, pa jim, kdo ve zakaj, ne povemo.

Ob zaključku prireditve smo mamam podarili skromna darilca in jih pogostili s pecivom, ki sta ga spekli Ana in Ema, ter s kavico, ob kateri so sproščeno poklepetale.

Veseli smo, da so si vzele čas in v naši družbi vsaj malo pozabile na vsakdanje skrbi.

Za osmošolce zapisala Lilijana Ladra