V soboto, 20. 4. 2024, smo s planinskim krožkom izvedli naš 6. planinski pohod v tem šolskem letu. Tokrat smo raziskovali Bukovje nad Dravogradom. Na vrh Bukovja smo se povzeli po skrivni poti mimo ruševin gradu Pukštajn in se na izhodišče vrnili po krožni poti.

Pot je res lepa in skrivna, le redke srečaš na njej. Nanjo zaviješ takoj nad ruševinami nekdaj mogočnega gradu Pukštajn. Pokukali smo v ruševine, za katere se nam niti sanja ne, da se skrivajo za mogočnim obzidjem, ki ga je moč videti s ceste. Po ogledu smo se povzeli proti vrhu Bukovja, med potjo pa so se nam oči spočile na živo zelenih odtenkih svežih bukovih poganjkov. Na grebenu smo se priključili Šisernikovi poti, ki poteka med Dravogradom in Kremžarjevim vrhom. Z grebena smo po gozdni vlaki sestopili na makadamsko cesto, ki nas je pripeljala do izhodišča. Prehodili smo dobrih 9 kilometrov in se povzeli za nekaj manj kot 400 višinskih metrov.

Lepo je bilo! Vabljeni, da se nam na naslednji dogodivščini pridružite tudi vi.

Mateja Petek

Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1