Na Tekmovanju elastomobilov, ki je bilo v soboto, 23. marca 2024 na Kongresnem trgu v Ljubljani so se s svojimi elastomobili pomerile najboljše slovenske osnovnošolske skupine, ki so samostojno zasnovale, oblikovale in izdelale vozila. Edini dovoljeni viri energije pa so elastike in vzmeti. Tekmovalci z raztezanjem elastike in vzmeti v treh vožnjah poskusijo doseči čim daljšo prevoženo pot po rahlem klancu navzgor.

Našo šolo sta s svojim elastomobilom, ki sta ga poimenovala Raketa leta,  zastopala Jaka Kosaber in Nejc Grobelnik iz 8. razreda.

Elastomobil Raketa leta je Jaki in Nejcu uspelo zapeljati kar na pol poti med Jupitrom in Saturnom (2021 cm), za kar jima seveda čestitamo.

Na tekmovanju je tekmovalo 18 skupin osnovnih šol. Naša šola je v hudi konkurenci zasedla odlično 5. mesto. 

Jaka in Nejc sta že na samem tekmovanju snovala nove načrte za izboljšavo elastomobila, ki ga bosta, kot sta obljubila, naslednje leto popeljala še dlje.

Mentorica Janja Rotovnik

Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1