Tudi v letošnjem šolskem letu sodelujemo na 38. državnem festivalu Turizmu pomaga lastna glava. Tema tokratnega festivala je Okusni zakladi: Lokalni kulinarični spominki s trajnostim pridihom. V okviru projekta smo pripravili nalogo z naslovom »Prit pa košti ko-kokice! Družinska pustolovščina koroških okusov«.

Koroška ponuja številne priložnosti za kulinarični turizem, vendar pa je le-ta v občini Dravograd še vedno slabše razvit. V okviru projekta smo si tako zastavili ambiciozen cilj – oblikovati lokalni kulinarični spominek s trajnostnim pridihom, s pomočjo katerega bi povečali prepoznavnost naše občine. Hkrati pa smo k ponudbi v naši občini želeli dodati dogodek za družine, ki je povezan z domačo lokalno kulinariko, in aktivnostmi za povezovanje družine. Na tem dogodku bi naš lokalni kulinarični spominek premierno predstavili. 

Naše raziskovanje je vključevalo sodelovanje z lokalnimi ponudniki hrane, intervju z županom občine Dravograd, Antonom Preksavcem, in predstavnico Turistično informacijskega centra Dravograd, Katjo Čevnik, ter raziskovanje tradicionalnih kulinaričnih praks. Končni izdelek predstavljajo ko-kokice, izdelek iz pečenih svinjskih kož. Poleg tega smo pripravili še knjižico za turistični informacijski center in ilustrirano zgodbo, primerno za najmlajše obiskovalce ter broško z metuljem, ki smo ga izdelali s pomočjo quilling tehnike.

Vljudno vas vabimo, da nas podprete na naši predstavitvi turistične naloge in kulinaričnega spominka, ki bo potekala v četrtek, 18. 4. 2024, na turistični tržnici v Mercator centru v Velenju. Skupaj bomo odkrivali okusne zaklade naše regije in spodbujali trajnostni turizem ter družinsko povezovanje.

 

Avtorji:

 • Katja BERLIČ, 7. a
 • Urška BUKOVC, 8. r
 • Larisa HARTMAN, 8. r
 • Jana HRANJEC, 9. r
 • Lin HUDERNIK, 8. r
 • Nana KRAJNC, 7. a
 • Ema KRIVEC, 8. r
 • Tiana PODPEČAN, 8. r
 • Jure ŠIRNIK, 9. r
 • Maša ŠIRNIK, 8. r
 • Zara ŠRIMPF, 6. r

Mentorji:

 • Lara SKLEDAR, mag. mat.
 • Marko SONJAK, prof. šp. vzg.
 • Vesna TURIČNIK, mag. prof. spec. in reh. ped.; prof. ped. in soc.
Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1