Učenci 5. a in b razreda se že pridno pripravljamo na prejem kolesarskega izpita, katerega bomo opravili konec šolskega leta. Teoretični del je že »pod streho«, preden da pričnemo s praktičnim delom, vožnjo na spretnostnem poligonu in po vasi, pa sta nas obiskali sekretarka Rdečega križa gospa Irena Gostenčnik in gospa Franja Hribernik iz Zdravstvenega doma Dravograd.

Ampak kolesarjenje je šport, pri katerem lahko padci povzročijo hude posledice. Zato je pomembno, da obvladamo osnove prve pomoči in se znamo spopasti s takšnimi situacijami.

Predstavili in prikazali sta, kaj narediti v primeru padca, ter jim povedali, naj ne oklevajo in brez razmišljanja takoj pokličejo za pomoč številko 112. Učenci so lahko tudi praktično preizkusili, kako pravilno poviti različne rane in spoznali osnovne umetnega dihanja.

Učencem je bil dan zelo zanimiv, saj so vseskozi bili aktivni in ob tem spoznali veliko koristnih napotkov. Želijo si še več takšnih dni.

 

Zapisala: Kristina Prikeržnik Vrhovnik

Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1