V četrtek, 22. 02. 2024, sta se mladi raziskovalki Ajda in Zarja, skupaj z nadarjenimi učenci iz 8. in 9. razreda, v okviru raziskovalne naloge »Metulj kot priložnost življenja« za projekt Mladi raziskovalci Koroške (MRK), udeležili strokovne ekskurzije v Rogaško Slatino in na Ptuj.

V Podplatu blizu Rogaške Slatine smo si ogledali kmetijo in gensko banko murv, kjer nas je sprejel Institut za svilogojstvo in svilarstvo. Razkazali so nam nasad avtohtonih murv in nam pripravili predavanje o svilarstvu ter vzgoji sviloprejk. Ugotovili smo, da se sviloprejstvo in svilogojstvo pod strokovnim vodstvom (kot dopolnilna dejavnost) v Sloveniji izplača – tudi kot navijalec svile.

Ekskurzijo smo zaključili z obiskom Ptuja, kjer smo si ogledali specializirano trgovino za eksotične živali, ki se ukvarja s prodajo in gojenjem različnih organizmov. Tam smo spoznali zanimive eksotične živali in več izvedeli o oskrbi voščenih vešč, ki so tudi del projektne naloge.

Vsem gostiteljem hvala za topel sprejem in strokovno pomoč.

 

Besedilo pripravil: učitelj Blaž

 

 

 

Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1