“Pust je masten okoli ust!”

V soboto, 10. 2. 2024, je v Šentjanžu potekal tradicionalni že 17. občinski pustni karneval, ki ga je organiziral Javni zavod Dravit skupaj s KS Šentjanž in OŠ Šentjanž pri Dravogradu.

Tega dne so se vse pustne šeme (otroci in vzgojiteljice iz vrtca, učenci in delavci šole ter drugi obiskovalci) ob 10. uri zbrale na igrišču pri šoli Šentjanž, od koder so se v povorki odpravili skozi vas proti parkirišču pred Domom borcev. Tam so že nestrpno čakali številni obiskovalci, ki so prišli tudi od drugod. Za prijetno vzdušje so z igranjem poskrbeli člani Godbe na pihala Šentjanž. Prisotnim se je s petjem predstavila tudi naša bivša učenka Tia Grubelnik.

Sledila je predstavitev pustnih mask, ki so pogumno prihajale na oder in tudi zaplesale. Za piko na i pa so s svojim nastopom poskrbeli še kurenti.

Seveda ni manjkalo slastnih, dišečih krofov …

Ob dobrem vzdušju in lepem vremenu se je veselo pustno rajanje odvijalo skoraj do poldneva, ko so prizorišče zapustile še zadnje maškare.

Lilijana Ladra

Skupno 357 obiskov, današnjih obiskov 1