Dne, 7. 11. 2023, smo v 4. razredu izvedli naravoslovni dan Potok. Skupaj z učenci smo najprej izdelali vsak svoje vodno kolo. Urili smo se v spretnostih vrtanja z ročnim vrtalnikom, upogibanjem žičk, z rezanjem stiroporja s posebnim rezalnikom. Na koncu smo vse sestavne dele združili in nastalo je pravo vodno kolo ali mlinček. Najbolj smo se veselili, ko sta učiteljici povedali, da bomo svoje mlinčke tudi preizkusili. Odpravili smo se do bližnjega potočka in z navdušenjem preizkušali vrtenje vsak svojega mlinčka. Ugotovili smo, da smo pri delu bili kar uspešni, saj se je večina mlinčkov super vrtela.

V petek, 17. 11. 2023, pa nas je čakal še en zanimiv tehniški dan pri katerem sta nam pomagala dijaka Srednje šole Ravne na Koroškem Ožbi in Tian, pod vodstvom profesorice Jelke Onuk. Delo je bilo kar zahtevno, zato smo morali navodila zelo dobro poslušati. Izdelovali smo prave električne svetilnike, saj se pri naravoslovju in tehniki ravno učimo vse o elektriki. Uživali smo in se naučili veliko novega, Srednji šoli Ravne na Koroškem pa smo hvaležni za vso pomoč.

Zapisali: Učiteljici Kristina in Tatjana

Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1