TOM telefon® tudi letos nadaljuje vseslovensko akcijo »Tom potuje, otroke obiskuje«, v kateri je lansko leto sodelovalo 193 osnovnih šol. Za nadaljevanje sodelovanja v akciji smo se odločili tudi mi. TOM nahrbtnik je na naši šoli gostoval od 11. 9. 2023 do 22. 9. 2023 in nas opominjal, da lahko anonimno in brezplačno kontaktiramo TOM telefon vsakič, ko imamo vprašanje ali potrebujemo pogovor. Prav tako smo z akcijo želeli sporočiti, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor.

V času gostovanja TOM telefona smo izvedli razredne ure in učencem predstavili pomembne informacije. Vsako razredno uro pa smo zaključili z izdelkom, ki predstavlja slogan »ODGOVOR JE POGOVOR«. Učenci so ustvarjali stripe, risali in pisali pesmi.

Učenci 5. b razreda so zapisali:

Zazrem se v modro nebo,

se sprašujem, zakaj dogaja se vse to.

Poraja se mi kup vprašanj, dilem,

na katere sama odgovora ne vem.

 

Ah, spomnila sem se,

da telefon TOM prijazen je,

pokličeš lahko 116 111 vsak dan,

nikoli pa ne pokličeš zaman.

 

Prijazni glas na drugi strani,

se klica tvojega nikdar ne brani,

zato zaupaj mu pogovor,

s tem vedno na vse dobiš odgovor.

 

Tako vedi, da nikoli nisi sam,

saj telefon TOM je s teboj vsak dan.

Pokliči, poklepetaj

in že odgovor dobiš nazaj.  

 

Vesna Turičnik

 

Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1