Ob Tednu mobilnosti že tretje leto zapored z učenci od 1. do 5. razreda izvedemo dejavnosti Pešbus in S skirojem v šolo. V sodelovanju z MC Dravograd smo se v petek, 15. 9. 2023,  zjutraj najprej odpravili peš v šolo.  Izbrali smo tri relacije z zbirnimi mesti, do katerih so učenci prišli peš, s starši ali s šolskim prevoznikom. Učiteljice so razdelile odsevne trakove, darilo Mladinskega centra Dravograd, nato pa so se skupaj odpravili po varni poti proti šoli. Po poti ni manjkalo klepeta, smeha in kot bi mignil, so bili pred šolo, kjer je sledilo skupno fotografiranje udeležencev z vseh treh relacij: Bukovska vas, križišče Modrij-Jeglijenk ter  Ind . cona Otiški Vrh.

Nato so se učenci 1. – 4. razredov po oddelkih odpravili na igrišče pri šoli, kjer so članice MC-a pripravile poligon za demonstracijo varne vožnje s skirojem. Učenci so se na poligonu lahko preizkusili v spretni in varni vožnji, ob tem pa spoznavali tudi prometna pravila.

Pri obeh dejavnostih so učenci zelo uživali in se veliko naučili, zato upamo, da bosta postali tradicionalni.

                                                                                  Koordinatorica Marinka Vožič

 

 

Skupno 252 obiskov, današnjih obiskov 1