“Nekdo danes sedi v senci, ker je nekdo, nekoč, posadil drevo.” (Warren Buffet)

Nekoč bodo pod drevesom ob igrišču sedeli tudi letošnji prvošolci – generacija učencev OŠ Šentjanž 2022/2023. Skupaj s starši in gospodom Matjažem Feraričem so prvošolčki po prireditvi ob dnevu šole posadili svoje drevo. Letos so dobili v dar divji kostanj. 

Divji kostanj (Aesculus hippocastanum) izvira z Balkana. V Srednjo Evropo ga je prinesel zdravnik in botanik Karl Clusius, ta pa ga je dobil od turškega sultana v dar ob slovesu. Stara vraža pravi, da trije kostanji v žepu človeka obvarujejo pred vsako boleznijo. Čeprav divji kostanj ni najbolj primeren za uživanje, pa lahko iz njega naredimo več domačih pripravkova: mazila, tinkture, olja, kopeli in čaje.

Želimo si, da bo drevo skupaj z njimi rastlo, se širilo in nekoč bogato obrodilo. Tiste tri kostanje pa bomo prišli iskati čez nekaj let.

Naj jim drevo prinaša zdravje in veliko ljubezni.

“Kdor sadi drevesa, poleg sebe ljubi tudi druge.” (Thomas Fuller)

DREVO PRVOŠOLČKOV – posnetek

Renata Sešel

Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1