Svetovni dan zemlje (22. 4. 2023) in vedno lepše vreme sta bila povod, da smo aprila pričeli urejati šolsko okolico. »Aprilsko« vreme, ki se je podaljšalo v maj, nam omogoča, da dela v zemlji pričnemo kasneje. Prostovoljno so se učenci radostno odzvali in priskočili na pomoč. Okrog šole smo pometali, grabili, pleli, sadili in tako tudi obnovili našo cvetlično – zeliščno polžasto gredo. Zastrli smo jo s kartonom in kompostom, ki nam ga je doniral Regijski center za ravnanje z odpadki Kocerod.

Hvala za vašo pomoč, saj smo svoj kompost pretekla leta že porabili. V naslednjem tednu/mescu naš čaka še nekaj podobnih delovnih akcij (zasaditev novih zelišč, ureditev šolskega vrta, obrezovanje grmovnic in okopavanje gredic).

Hvala vsem in spet bomo veseli vsakršne pomoči.

Besedilo pripravil: učitelj Blaž