V petek, 14. 4. 2023, smo se z učenci 2. in 5. razreda ter nekaterimi učenci višjih razredov, udeležili in aktivno sodelovali na dogodku Dan zdravja 2023, ki je v dopoldanskem času potekal v dvorani Špic D v Dravogradu. 

Sodelovali smo s stojnico sadik za zelemenjavo, z delavnico Strah ima velike oči za premagovanje strahov in predsodkov pred živalmi in s predstavitvijo naloge Grta, dovta, naokoli, s katero so si naši učenci prislužili zlato priznanje na festivalu Turizmu pomaga lastna glava.  

Učenci 2. in 5. razreda so bili aktivni na poligonih in v igralnih kotičkih, spoznavali pa so tudi vsebine in dejavnosti, predstavljene na stojnicah raznih društev in ustanov za krepitev zdravja. 

Z aktivnim sodelovanjem in aktivnostmi, ki smo jih predstavili na gibalno-izobraževalnem dogodku, smo otrokom pokazali pomembno vlogo raznih dejavnosti in aktivnosti na zdravje in boljše počutje. 

Članek s fotografijami je na voljo na spletni stani Občine na  povezavi  https://www.dravograd.si/objava/756063 ter  na spletni strani časopisa Utrip Dravograd na povezavi: http://www.utripdravograda.si/2023/04/107688/dan-zdravja-in-dan-za-spremembe/.  

Posnetek dogodka bo predvajan na KTV Dravograd v petek 21. 4. 2023 ob 20. uri in v soboto, 22. 4. 2023 dopoldne po 10. in 16. uri (za prispevkom o znakovnem jeziku).

Mateja Petek

Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1