Učenci naše šole so tudi v tem šolskem letu s svojimi literarnimi in likovnimi prispevki ter s filmom sodelovali na natečaju »Naravne in druge nesreče – Pomoč potrebujemo vsi«, ki ga razpisuje Uprava RS za zaščito in reševanje, Izpostava Slovenj Gradec.

Na natečaj je prispelo 172 likovnih del, 31 literarnih del in 5 filmov. Člani komisij za izbor posameznih del so med prispelimi izdelki izbrali najboljše v posameznih kategorijah in jih nagradili.

Med nagrajenci je bilo kar 22 učencev naše šole, in sicer:

a) Na likovnem področju

Ažbe Vrhovnik, 7.

Ema Krivec, 7.

Urška Bukovc, 7.

Nagrajeni učenci so se v sredo, 12. aprila 2023, skupaj z ostalimi nagrajenci Koroške regije udeležili zaključne prireditve, ki je bila tokrat v telovadnici OŠ Neznanih talcev Dravograd.

Učenci gostujoče šole so pripravili krajši kulturni program, g. Alan Matijevič in Nada Jeseničnik Krajnc pa sta nagrajenim učencem podelila priznanja in praktične nagrade. Programu je sledila skromna pogostitev, tej pa predstavitev PGD Dravograd.

Čestitke nagrajenim učencem in njihovim mentoricam!

Povezava do filma Vedno in povsod.

Lilijana Ladra