V soboto, 28. 1. 2023, smo se planinci OŠ Šentjanž in OŠ Dravograd udeležili zimskega pohoda, ki ga je organiziralo Združenje borcev za vrednote NOB Dravograd in PD Dravograd.

Ob 9. uri smo se zbrali pred Domom borcev v Šentjanžu in ob partizanski pesmi pohod začeli proti Kronski gori. Pot je bila res zimska, vendar zelo prijetna. Letos smo se odpravili po drugi poti, ker je del poti bilo neprehodne zaradi podrtih dreves. Že prej smo zavili desno proti kmetiji Cesar. Tam smo imeli počitek, pripravili so nam tople napitke in piškote. Nato smo pot nadaljevali do Medveda.

Ob 11. uri je bila spominska svečanost ob 78. obletnici pobojev mladih partizanov. Po prireditvi je sledilo druženje s tradicionalno malico in toplim napitkom. Hvala organizatorjem in kmetiji Medved za odlično postrežbo.

Čez nekaj časa smo se pohodniki zbrali in se odpravili po isti poti nazaj v Šentjanž. Pohoda se je udeležilo 60 pohodnikov.

Zapisala: Zdenka Krajnik

Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1