Tudi v tem šolskem letu se je nekaj naših osmošolcev in devetošolcev udeležilo selekcijskega tekmovanja s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo pod naslovom Rime srca, ritmi sveta.

Tekmovalci so morali prebrati pesniško zbirko Vinka Möderndorferja: Romeo in Julija iz sosednje ulice, v kateri so zbrane pesmi, ki prikazujejo občutja in ravnanje najstnikov ob prebujajoči se prvi zaljubljenosti.

Šolsko tekmovanje je potekalo 29. 11. 2022. Učenca Kaja Razgoršek iz 9. b in Jure Širnik iz 8. razreda sta se uvrstila na regijsko tekmovanje, ki je bilo 17. 1. 2023 na OŠ Koroški jeklarji Ravne na Koroškem. Oba učenca sta v svojem razlagalnem spisu izkazala dobro poznavanje prebranih pesmi, kar sta nadgradila z osebnim pogledom na prebrano. Čestitke obema!

Uradni rezultati tekmovanja so bili objavljeni v torek, 1. 2. 2023.  Jure si je z doseženim številom točk prislužil uvrstitev na državno tekmovanje, ki bo 11. 3. 2023. Držimo pesti! 🙂

Lilijana Ladra

Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1