V soboto, 28. 1. 2023, je pri Medvedu v Otiškem Vrhu pod okriljem Združenja borcev za vrednote NOB Dravograd potekala spominska svečanost ob 78. obletnici pobojev partizanov na tej domačiji leta 1945. Padlim so se tudi tokrat poklonili s polaganjem cvetja.

Na prireditvi je bilo precej udeležencev, med njimi lepo število pohodnikov, ki so se na pot podali izpred Doma borcev Šentjanž že ob 9:15.

V kulturnem programu so poleg praporščakov vseh veteranskih organizacij, MoPZ Goršek Štefan-Čaki in Pihalnega orkestra Šentjanž z deklamacijami sodelovali tudi trije učenci naše šole (Sara Vetrih, Jure Širnik in Tjaš Sgerm). Slavnostni govornik je bil Željko Kljajič, program pa je povezovala Anja Onuk.

Po prireditvi so se nastopajoči in ostali udeleženci lahko okrepčali z malico, toplimi napitki in sladkimi dobrotami.

Lilijana Ladra

Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1