100 let pozneje

 

To nedeljo, 2. oktobra, je bilo v Libeličah zelo slovesno in praznično. Že ob prihodu smo takoj opazili, da se v kraju dogaja nekaj posebnega, saj so imele hiše izobešene slovensko in libeliško zastavo.

Pred stotimi leti je namreč korajžnim in pogumnim prebivalcem Libelič uspelo kljubovati avstrijski oblasti, ki je prevzela oblast v Libeličah. Domačini nikakor niso dopustili, da bi bil njihov dom in njihove domačije v Avstriji. S skupnimi močmi jim je 30. septembra 1922 uspelo obdržati svoje domove v slovenskih rokah in Libeliče so od takrat naprej spet slovenske.

To veselje, da so Libeliče že sto let spet slovenske, se je čutilo v naših srcih na proslavi v Libeličah. Za našo šolo je bilo še posebej veselo, saj sta učenka Kaja Kolar in učenec Miha Ošlak prejela zmagovalno priznanje na natečaju Vsaka vas ima svoj glas. Iz srca jima čestitamo.

Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1