Nobena zabava ni tako poceni kot branje,
niti noben užitek tako dolgotrajen.
(Lady Montague)

 

Tudi v tem šolskem letu smo se v okviru Nacionalnega meseca skupnega branja (poteka od 8. 9. do 9. 10.) pridružili projektu Beremo skupaj, ki smo ga v lanskem šolskem letu dodali k že ustaljenim projektom, s katerimi želimo okrepiti bralne navade naših učencev in razvijati bralno pismenost.

Posebna pozornost letošnje akcije je namenjena povezavi med branjem in gibanjem, ki izhaja iz misli irskega pisatelja R. Steela: »Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«

V okviru omenjene akcije so prvošolčki naše šole prvič obiskali šolsko knjižnico, ki bo zagotovo postala njihov priljubljen prostor na šoli. Knjižničarka jim je najprej povedala zgodbico, nato pa izročila knjigo, ki jo je v tem šolskem letu Bralna značka Slovenije podarila vsem prvošolčkom v Sloveniji. To je knjiga pisateljice Ide Mlakar Črnič z naslovom Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib. Knjižnega darila so se naši mali nadobudneži zelo razveselili in obljubili, da bodo redno prihajali v knjižnico in pridno brali.

Upajmo, da bo knjiga res postala njihova zvesta spremljevalka.

Lilijana Ladra

Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1