V okviru evropskega tedna mobilnosti in ker je ves september mesec športa in gibanja, smo se na šoli zopet odločili, da pridemo en dan v šolo drugače, in sicer s »pešbusom«. Tako so se učenci že v zgodnjih jutranjih urah zbrali na štirih organiziranih lokacijah, kjer smo jih pričakali učitelji. Razveselili smo se tudi novih talnih označb, ki so nam pokazale, koliko časa bomo potrebovali, da bomo prispeli na cilj. Pred odhodom smo obnovili pravila za pešce, ki jih učenci v večini že dobro poznajo, omenili točke, kjer bomo še posebej previdni, ter se nato odpravili na pot proti šoli. Kljub hladnemu jutru ni manjkalo nasmejanih obrazov, veselega kramljanja s sošolci in prijatelji. Ob poti so učenci lahko opazovali kraj, v katerem živijo, saj kadar pešačimo, veliko bolje kot skozi okna avtomobila lahko opazujemo okolico. Aktivna pot v šolo je pomembna tudi z vidika vzgoje za prometno varnost, saj otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma spoznavajo promet in pravila, ki v njem veljajo. Ob prihodu v šolo smo bili veseli in zadovoljni, da smo nekaj dobrega naredili za svoje telo. Odločili smo se, da bomo »vožnjo s pešbusom« vsekakor še ponovili.
Tatjana Čevnik

Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1