Večina staršev od 6. do 9. razreda je že prejela uporabniška imena in gesla za svoje otroke, s katerimi bodo lahko dostopali do spletnih učilnic. Pri vzpostavljanju le-teh pa prihaja do velikih težav, saj je sistem več kot  preobremenjen. Zato smo se odločili, da vzpostavimo komunikacijo z našimi učenci na drug način, in sicer tako, da bodo učenci s svojim uporabniškim imenom in geslom uporabljali e-pošto na portalu Office365 – pošta Outlook.

Naloga za učence 3. dan – naloge se bodo dopolnjevale v Teams okolju

Dragi učenci, veseli nas, da ste aktivni v spremljanju e-pošte in šolske spletne strani. Počasi se pouk pomika v šolske spletne učinice in na Microsoft Teams. Pri vseh aktivnostih, ki jih boste izvajali, pa je pomembno natančno branje navodil.

Navodila

1. ob 9. 1o si na TV SLO1 ogledaš Izodrom oddajo za otroke
  2. poskrbiš za za svojo telesno aktivnost
  3. preko brskalnika se prijaviš v spletne učinice OŠ Šentjanž pri Dravogradu – tako daleč, da se v desnem zgornjem kotu izpišeta tvoje ime in priimek – posnetek
  4. kot dokaz uspešne prijave v spletne učinice OŠ Šentjanž pri Dravogradu naredi z Orodjem za izrezovanjem ali s tipko na tipkovnici Prt Sc  zajem svojega zaslona s prijavo v spletno učilnico – navodila
  5. zajeto fotografijo zaslona vstavi v novo sporočilo elektronske pošte in jo pošlji razredniku in Marku Havletu

Naloga za učence 2. dan

1. če še nisi, opraviš nalogo prvega dne
  2. ob 9. oo si na TV SLO1 ogledaš Izodrom oddajo za otroke

Naloga za učence 1. dan

Učenec se preko brskalnika prijavi v Office365 – posnetek

1. izbere si časovni pas (UTC + 01:00) Beograd, Bratislava, Budimpešta, Ljubljana, Praga
  2. vstopi v e-pošto Outlook
  3. svojemu razredniku in računalničarju Marku Havletu pošlje sporočilo, s kratkim opisom svojih dejavnosti čez vikend
  4. odgovori na sporočilo, ki ga bo prejel od učitelja
  5. večkrat se poskusi prijaviti in odjaviti v e-pošto – vadi tipkanje gesla (pomembne so velike in male črke)

Učenci od 6. do 9. razreda naj vsak dan spremljajo e-pošto, kamor vam bodo učitelji poslali ustrezna navodila.

V upanju, da nam uspe z vašo pomočjo vzpostaviti dobro komunikacijo z našimi učenci, se vam lepo zahvaljujemo za sodelovanje in vam želimo, da ostanete zdravi.