V petek, 21. 06.2024, smo z učenci 7. in 8. razreda pri izbirnem predmetu Organizmi v naravnem in umetnem okolju (ONA) imeli zaključni izlet. Z javnim prevozom smo se odpravili v Dravograd, kjer smo si ogledali šolski vrt OŠ Neznanih talcev Dravograd, obiskali sadjarsko društvo Dravograd in čebelarsko društvo Dravograd.

Povsod so nas prijazno sprejeli in nam z veseljem pokazali svoje prostore ter predstavili dejavnost, ki jo s srcem vestno opravljajo. Na šolskem vrtu OŠ Dravograd smo videli nastajajočo učilnico na prostem, si ogledali različna tipa gred in spoznali čutno pot. Pri obeh društvih smo spoznali, zakaj sta pomembni za kraj, kulturno dediščino, nas same in biološko raznovrstnost. Teknili so nam tudi vsi sadeži in izdelki iz njih, še posebej iz satja narejeni sladki naravni »žvečilni«.

Izlet smo zaključili v bližnji slaščičarni.

 

Besedilo pripravil: učitelj Blaž  

 

 

Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1