Tretješolci smo se letos naučili tudi nekaj o dobrodelnosti, pomoči sočloveku, o humanitarnih organizacijah in tako smo se ob koncu leta odpravili na ekskurzijo na sedež Rdečega križa v Dravogradu. S seboj smo nesli vso zbrano hrano in higienske potrebščine, katere smo ob tednu Rdečega križa zbirali na šoli.

Sprejela nas je nova sekretarka Petra in nam predstavila osnovne naloge ter delovanje Rdečega križa. Spoznali smo osnove prve pomoči, delovanje defibrilatorja in se preizkusili v oživljanju.  Nekateri učenci pa so se simbolično  včlanili v organizacijo Rdečega križa.

Nato so se kar peš odpravili v Knjižnico Dravograd, kjer nas je že čakala knjižničarka Jerneja. Spoznali smo delovanje knjižnice, njen pomen za prebivalce, naučili pa smo se tudi, da knjige niso kar nametane na police, ampak imajo prav poseben knjižnični red. Na koncu smo rešili še križanko ter žrebali nagrajenca. Knjižničarka pa nas je prijazno povabila, naj se včlanimo in knjižnico pridno obiskujemo.

V šolo smo se odpravili veseli, da smo bogatejši za nova znanja in izkušnje.

Za tretješolce zapisala Marinka Vožič

Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1