V ponedeljek, 20 6. 2022 smo se učenci 3. razredov odpravili na ogled sedeža RK Dravograd. Sprejela nas je sekretarka ga. Irena Gostenčnik. Predstavila nam je delo in poslanstvo Rdečega križa, izvedeli smo tudi, katere naloge in dejavnosti izvajajo. Preizkusili smo se tudi v dajanju prve pomoči z defibrilatorjem in se naučili oživljati. Učenci, ki so se odločili včlaniti v mlade člane RK, so bili svečano sprejeti. Vsi pa smo dobili majhna darilca.

Nato smo se odpravili še v Knjižnico Dravograd, kjer nas je sprejela knjižničarka ga. Jerneja Ban. Predstavila nam je delovanje knjižnice, knjižnični sistem ter nam razkazala prostore. Učenci smo se lahko v knjižnico tudi včlanili .

Obisk obeh ustanov je bil zelo zanimiv in poučen.

 

Za učence 3. razredov zapisala Marinka Vožič

Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1