Končno je prišel težko pričakovani obljubljen dan, ko smo se v 1. razredu odpravili na zaključno ekskurzijo. Tokrat smo izbrali malo drugačno prevozno sredstvo – vlak. Mnogi med njimi se z vlakom še niso peljali, zato je bilo navdušenje in napetost v zraku še toliko bolj občutna. Že ob šestih zjutraj je vlak pripeljal na železniško postajo v Dravograd. Navdušenje ob prihodu vlaka je bilo vriskajoče. Vožnjo do Maribora smo si popestrili z obiskom kabine, v kateri krmilijo vlak. Prijazen strojevodja je odgovarjal na številna otroška vprašanja. Ob prihodu V Maribor pa nas je že čakal mestni vlakec Jurček, s katerim smo imeli panoramski ogled mesta. Z mahanjem in petjem so otroci pozdravljali mimoidoče. V parku je sledila zaslužena malica iz nahrbtnika in urica igranja na igralih. Sonce nas je močno grelo, zato smo se odpravili ohladiti s sladoledom. Čas pa je žal prehitro mineval in že smo se morali vrniti na postajo, od koder smo se odpeljali z vlakom nazaj v Dravograd v objem svojih staršev. Zagotovo je bilo nepozabno.

Renata in Andreja

Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1