21. marec ni samo prvi dan pomladi, ampak ta dan obeležujemo dan Downovega sindroma, za katerega je značilna motnja v duševnem razvoju. Imajo značilne obrazne poteze,  manj gibljive sklepe, občutljivo kožo, redke lase in velik jezik. Značilna je ‘opičja brazda’ – na roki imajo namesto dveh samo eno prečno brazdo. Tudi ti ljudje se lahko normalno  vključujejo v družbo, kar smo si pogledali v Infodromu (povezave spodaj).

Vse to smo se naučili učenci 3.b razreda. Dogovorili pa smo se tudi, da bomo na ta dan obuli različni nogavici. Ta gesta je zaščitni znak Downovega sindroma, s katerim pokažemo, da smo ljudje zelo raznoliki in posebni.

Za 3. b zapisala Marinka V.

http://www.downov-sindrom.si/index.php/drustvo-downov-sindrom-slovenija/novice/417-svetovni-dan-downovega-sindroma-2022

Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1