Že drugo leto zapored sodelujemo v dejavnosti društva Radi pišemo z roko. Namen društva je vzpodbujanje lepega, tekočega pisanja s pisanimi črkami. Rokopis je namreč edinstven in odraža osebnost posameznika. Pisanje z roko ima kar nekaj prednosti, naštetih spodaj:

»Osrednja tema Tedna 2022 je Pišem z roko, ker … Pozornost bomo namenili prednostim pisanja z roko. Naj jih nekaj naštejemo: boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejša pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih spretnosti, ohranjanje možganov v dobri formi, ko smo starejši.«

Kako lahko sodelujemo?

Na list napišemo nekaj misli, zakaj radi pišemo z roko, zakaj je pisanje pomembno, zakaj in komu pišemo z roko, napišemo lahko kratko sporočilo, zgodbico, opišemo dogodek,…. Potrudimo se, da je naša pisava lepo oblikovana, čitljiva, upoštevamo pravopis. Pod besedilo se podpišemo. Če pisanih črk še ne poznamo (1., 2. r) pišimo s tiskanimi. Najlepše je, če uporabimo nalivnik.

K sodelovanju vabljeni vsi: učenci, starši, učitelji…..

Besedilo slikamo in ga objavimo na padlet zidu, do konca januarja.

https://padlet.com/marinkamori/2j30mq4p6rytm60r

https://www.pisemozroko.si/

 

Koordinatorica projekta Marinka Vožič

 

 

 

Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1