Prejšnji teden je na naši šoli potekal tehniški dan. Obiskali so nas mladi arhitekti in nam predstavili različne arhitekture, nato pa smo se v načrtovanju preizkusili tudi sami. Izdelovali smo raznorazne umetnine in arhitekture. Izkušnja se nam je zdela super in ustvarili smo kar nekaj novih idej in zamisli o naši šoli in njeni zgradbi. Domišljija nas je popeljala v čisto drug svet. Skratka v tem dnevu smo uživali in bi ga še velikokrat ponovili.

Živa Ferarič, 8.a

Krajinski arhitekt Jure nam je najprej predstavil predstavitev o palačah v času baroka nato pa še o gradnji v današnjem času. Primerjali smo parke v baroku in parke, ki jih najdemo v velikih mestih v današnjem času. Nato smo razgrnili zeleno preprogo po mizi ter naredili svojo palačo z vrtom, parkom ter vodnjakom. Zadnje tri ure pa smo se razdelili v 4 skupine ter na beli podlagi oblikovali novo okolico šole. Ob koncu smo imeli predstavitev ter glasovanje za najboljšo maketo.

Nika Vidrih, 8.b in učiteljica Janja Rotovnik

 

Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1