Danes so se učenci in učenke devetega razreda udeležili zgodovinsko – geografske ekskurzije po naši občini. Najprej smo spoznali zanimivosti in zgodovino dvorca Bukovje.

Nato smo se sprehodili po trgu Dravograda in videli njegove znamenitosti. Ustavili smo se tudi v gestapovskih zaporih in pretresla nas je resničnost teh grozot, ki so jih izkusili ljudje tam. Zadnja postojanka so bile Libeliče, kjer smo prvič stopili v kostnico svetega Mihaela, nato v cerkev svetega Martina ter si ogledali različne zbirke v muzeju. Predvsem nas je zanimala vsebina plebiscita, ki govori o priključitvi Libelič k matičnemu narodu.

Zelo smo ponosni na klene prednike, ki so s svojo narodno zavestjo in vztrajnostjo pripomogli, da so Libeliče danes del naše domovine.

 

Uživali smo v jesenskih sončnih žarkih in ugotovili, da je pri nas veliko pokrajinskih biserov, ki so na dosego roke.

Le pot pod noge in sprejeli vas bodo zelo prijazni ljudje, ki znajo približati zgodovinska dejstva na zelo zanimiv način.

Janja Hanjže Brecl

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1